Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie. Ps 139,14

 

Kiermasz za nami! Kochani zborownicy, w niedzielę 15 grudnia 2019 (zaraz po naszym nabożeństwie) serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, który powoli wpisuje się w tradycje naszej parafii. Nasze Koło Pań co wtorek sukcesywnie przygotowuje się na to wydarzenie, tworząc artystyczne rozmaitości. Zachęcamy do zaangażowania się - więcej informacji po rozwinięciu treści wiadomości.

W tym roku również nasze dzieci wraz z ich rodzicami  przyczynią się do ubogacenia naszego kiermaszu.

W tym celu:

W dniach 10 i 11 Grudnia w ramach lekcji religii chcemy poprosić rodziców by  zostali na zajęciach i  wspólnie z pociechami i prowadzącym mogli tworzyć kartki świąteczne lub inne cudeńka, które potem będziemy mogli sprzedawać na kiermaszu, gdzie każda z grup będzie miała swoje stoisko.

Materiały do tworzenia dzieł będą  udostępnione na miejscu, przynieście ze sobą tylko zapał do pracy i radość tworzenia.

Jeżeli macie państwo w domach rożnego rodzaju przedmioty gospodarstwa domowego (lub inne) dobrej jakości, ale już z nich nie korzystacie - korale ,torebki, kubeczki etc. - to prosimy, przynoście to do 13-go grudnia !!! do kancelarii naszej parafii. Każda z tych rzeczy zostanie opatrzona ceną i wystawiona na kiermaszu.

Prośba do pań, ale także do Ciebie, który lubisz piec ciasta - abyś upiekł i przyniósł przed nabożeństwem jeden „placek”, słodki kołocz - każdy kawałek ciasta wzbogaci nasze przedsięwzięcie o złotówkę, z góry ogromnie dziękujemy :)

CEL KIERMASZU: Stworzyć okazje by w naszej parafii, rodzice z dziećmi, starsi i młodsi mogli spotkać się ze sobą nawzajem i lokalną społecznością, a zarazem być częścią  wspólnego  projektu.

Pieniążki z kiermaszu będą wykorzystane w organizacji wycieczek dla dzieci i młodzieży, koła pań, jak i w celach charytatywnych.

Zapraszamy bardzo ciepło do włączenia się do wspólnej przygody, w której każdy może być bohaterem. Dlatego właśnie Ciebie nie może w niej zabraknąć!

Współorganizatorem kiermaszu jest Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych (nasi sąsiedzi z Jagiellońskiej). W trakcie kiermaszu zachęcamy do wsparcia zbiórki na karmę dla zwierząt ze schroniska.