Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś. Cudowne są dzieła twoje i duszę moją znasz dokładnie. Ps 139,14

 

Informacja dotycząca otwarcia kościołów

W dniu 18 czerwca 2020 r., odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, podczas którego zdecydowaliśmy o tym, by od niedzieli 28.06., otworzyć nasze parafialne kościoły. Pomimo zniesienia niektórych obostrzeń, zdecydowaliśmy, obserwując sytuację epidemiczną, by jednak zachować dużą ostrożność. Obserwujemy, zamykane kościoły i nakładane kwarantanny, także w naszych parafiach, dlatego chcemy zachować jeszcze przez jakiś czas limity osobowe. W związku z tym prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio z ks. Andrzejem Wójcikiem bądź z ks. Grzegorzem Olkiem, osób które zdecydują się na udział w nabożeństwie. Zapisy będą prowadzone każdorazowo od wtorku godz. 9.00 do czwartku godz. 18.00, by później odpowiednio przygotować kościoły na nabożeństwa.

Więcej informacji po rozwinięciu tej wiadomości.

Czytaj więcej...

Wieczerza Pańska w domach - Komunikat Biskupa Kościoła i Prezesa Synodu

Zgodnie z opublikowanym na stronie luteranie.pl komunikatem Biskupa Kościoła i Prezesa Synodu (jego treść tutaj), dopuszcza się dwie możliwości radzenia sobie z obecną sytuacją i niemożnościa świętowania Sakramentu Ołtarza wspólnie na nabożeństwie w Kościołach.

PRZESŁANIE PROBOSZCZA - FILM

Pierwszym z nich jest zachowanie postu eucharystycznego, tj. oczekiwanie w cierpliwości na ponowną możliwość uczestnictwa w Wieczerzy Pańskiej jako wspólnota parafii.

Drugim natomiast jest sprawowanie Wieczerzy Pańskiej w domu, które według ewangelickiego rozumienia powszechnego kapłaństwa, w sytuacji nadzwyczajnej może być sprawowane przez każdego, kto jest ochrzczony i wierzy Ewangelii o Jezusie Chrystusie. Przygotowano i opracowano specjalny porządek takiego świętowania - w tej kwestii prosimy o kontakt z duchownymi naszej parafii, którzy doradzą, wyjaśnią i pomogą w rozważeniu i skorzystaniu z tej możliwości. Dane kontaktowe są do znalezienia na drugiej stronie każdego Informatora Parafialnego.

Czytaj więcej...

Dalsze zawieszenie nabożeństw - decyzja Rady Parafialnej

Bracia i siostry w Jezusie Chrystusie, Parafianie i Sympatycy naszej parafii, w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym, 28 kwietnia podczas wideokonferencji Rady Parafialnej podjęliśmy jednogłośnie decyzję o dalszym zawieszeniu prowadzenia nabożeństw w naszych kościołach. Po 24 maja Rada spotyka się i w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju, podejmiemy stosowną decyzję co do dalszego kształtu życia nabożeństwowego. Uzasadnienie decyzji - czytaj więcej.

Czytaj więcej...

Możliwości udzielenia pomocy w obecnej sytuacji

W obecnej sytuacji - stanie zagrożenia epidemicznego - informujemy o możliwości udzielenia pomocy w różnym zakresie (zrobienie zakupów, itp.), zwłaszcza seniorom naszej parafii. W tej sprawie proszę dzwonić do p. Jadwigi Jokiel - tel. 574 684 545. Poszukujemy także osób chętnych nas wesprzeć w tych działaniach - chęć zaangażowania w taki wolontariat proszę także zgłaszać pod tym samym adresem.

Duchowni naszej parafii są dostępni telefonicznie oraz za pośrednictwem innych form komunikacji (facebook, e-mail itp.), można śmiało dzwonić, żeby porozmawiać o obecnej sytuacji, zwłaszcza jeśli budzi ona dużo niepokoju - dobrze jest wtedy o tym porozmawiać i poszukać słów wsparcia.

Numery telefonów do duchownych do znalezienia na drugiej stronie Informatora Parafialnego - tutaj.

Czytaj więcej...