Ty jedynie znasz serca wszystkich synów ludzkich. 1 Krl 8,39

 

Dalsze zawieszenie nabożeństw - decyzja Rady Parafialnej

Bracia i siostry w Jezusie Chrystusie, Parafianie i Sympatycy naszej parafii, w związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym, 28 kwietnia podczas wideokonferencji Rady Parafialnej podjęliśmy jednogłośnie decyzję o dalszym zawieszeniu prowadzenia nabożeństw w naszych kościołach. Po 24 maja Rada spotyka się i w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju, podejmiemy stosowną decyzję co do dalszego kształtu życia nabożeństwowego. Uzasadnienie decyzji - czytaj więcej.

Czytaj więcej...

Możliwości udzielenia pomocy w obecnej sytuacji

W obecnej sytuacji - stanie zagrożenia epidemicznego - informujemy o możliwości udzielenia pomocy w różnym zakresie (zrobienie zakupów, itp.), zwłaszcza seniorom naszej parafii. W tej sprawie proszę dzwonić do p. Jadwigi Jokiel - tel. 574 684 545. Poszukujemy także osób chętnych nas wesprzeć w tych działaniach - chęć zaangażowania w taki wolontariat proszę także zgłaszać pod tym samym adresem.

Duchowni naszej parafii są dostępni telefonicznie oraz za pośrednictwem innych form komunikacji (facebook, e-mail itp.), można śmiało dzwonić, żeby porozmawiać o obecnej sytuacji, zwłaszcza jeśli budzi ona dużo niepokoju - dobrze jest wtedy o tym porozmawiać i poszukać słów wsparcia.

Numery telefonów do duchownych do znalezienia na drugiej stronie Informatora Parafialnego - tutaj.

Czytaj więcej...

Wieczerza Pańska w domach - Komunikat Biskupa Kościoła i Prezesa Synodu

Zgodnie z opublikowanym na stronie luteranie.pl komunikatem Biskupa Kościoła i Prezesa Synodu (jego treść tutaj), dopuszcza się dwie możliwości radzenia sobie z obecną sytuacją i niemożnościa świętowania Sakramentu Ołtarza wspólnie na nabożeństwie w Kościołach.

PRZESŁANIE PROBOSZCZA - FILM

Pierwszym z nich jest zachowanie postu eucharystycznego, tj. oczekiwanie w cierpliwości na ponowną możliwość uczestnictwa w Wieczerzy Pańskiej jako wspólnota parafii.

Drugim natomiast jest sprawowanie Wieczerzy Pańskiej w domu, które według ewangelickiego rozumienia powszechnego kapłaństwa, w sytuacji nadzwyczajnej może być sprawowane przez każdego, kto jest ochrzczony i wierzy Ewangelii o Jezusie Chrystusie. Przygotowano i opracowano specjalny porządek takiego świętowania - w tej kwestii prosimy o kontakt z duchownymi naszej parafii, którzy doradzą, wyjaśnią i pomogą w rozważeniu i skorzystaniu z tej możliwości. Dane kontaktowe są do znalezienia na drugiej stronie każdego Informatora Parafialnego.

Czytaj więcej...

Informacja ws nabożeństw i spotkań - ks. Andrzej Wójcik

Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. J 14,27

Drodzy!

Ze względu na obecną sytuację, stosując się do zaleceń Ministra Zdrowia, od środy 11.03, podjąłem decyzje o odwołaniu wszystkich spotkań parafialnych, lekcji religii i szkółek niedzielnych. Drugą decyzją jest odwołanie naszych nabożeństw. - szczególowe uzasadnienie po rozwinięciu newsa

Czytaj więcej...