Otwórz swoje usta w obronie niemego i w sprawie wszystkich opuszczonych. Prz 31,8

 

22 stycznia o godz. 11.00 w ewangelickim kościele Zbawiciela odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. W nabożeństwie udział wzięli bp Jan Kopiec (rzymsko-katolicki ordynariusz diecezji gliwickiej), który wygłosił kazanie, ks. Krzysztof Kłusek z Kościoła ewangelicko-metodystycznego w Gliwicach (przekazał pozdrowienia), duszpasterze gliwickich, rzymsko-katolickich parafii: ks. Bernard Koj, ks. Henryk Gerlic, proboszcz parafii św. Michała, o. Tymoteusz Olsiński, proboszcz parafii NSPJ, ks. Damian Trojan z parafii Chrystusa Króla i o. Piotr Badura z parafii Matki Bożej Kochawińskiej, obecne były także Siostry Służebniczki z ul. Jagiellońskiej oraz duchowni naszego Kościoła ks. Andrzej Wójcik i ks. Tymoteusz Bujok. Podczas nabożeństwa śpiewał chór parafii ewangelickiej Animato.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją zamieszczoną w Gościu Niedzielnym pod linkiem: http://gliwice.gosc.pl/doc/3663794.Nie-dotrzymalismy-kroku-Chrystusowi

Galeria Gościa Niedzielnego: http://gliwice.gosc.pl/gal/pokaz/3666262.Nabozenstwo-ekumeniczne-w-Gliwicach/16#gt

Później o 13.00 spotkaliśmy się ponownie na wspólnej modlitwie, podczas mszy w rzymsko-katolickim kościele akademickim przy parafii Michała archanioła w Gliwicach, gdzie kazanie wygłosił proboszcz ewangelickiej parafii ks. Andrzej Wójcik.  Poniżej relacja zamieszczona w Gościu Niedzielnym.

Galeria Gościa Niedzielnego: http://gliwice.gosc.pl/gal/spis/3666395.Modlitwa-ekumeniczna-w-kosciele-sw-Michala

Otwarci na działanie Ducha Świętego, dziękujemy Bogu za ten czas wspólnej modlitwy.

Zdjęcia w galerii parafialnej: Grzegorz Łańcucki