Otwórz swoje usta w obronie niemego i w sprawie wszystkich opuszczonych. Prz 31,8

 

5 kwietnia 2017 r. w naszej Parafii odbyła się Diecezjalna Konferencja Duchownych Diecezji Katowickiej. Konferencje te odbywają się co miesiąc w różnych parafiach naszej diecezji. Konferencja rozpoczęła się skupieniem modlitewnym w kościele Zbawiciela, podczas którego rozważanie biblijne wygłosił ks. Bartosz Cieślar z parafii w Żorach. Następnie duchowni spotkali się w sali parafialnej, gdzie po złożeniu życzeń jubileuszowych i modlitwie wysłuchali prelekcji przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Księża spotkali się także z p. Zygmuntem Frankiewiczem - Prezydentem Miasta Gliwice, który pozdrowił zebranych oraz przekazał życzenia świąteczne i życzenia z okazji Roku Jubileuszowego 500 lat Reformacji. Prezydent miał także okazję odwiedzić pracowników biura projektu Ośrodka Pomocy Dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, którego siedziba umiejscowiona jest w naszej gliwickiej parafii, a prowadzonego przez Centrum Misji i Ewangelizacji naszego kościoła. Prezydenta z działalnością Ośrodka zapoznała koordynator projektu Magdalena Fornal. Podczas konferencji, omawiano także bieżące sprawy diecezjalne. Spotkanie zakończono modlitwą i obiadem. Konferencji przewodniczył zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - ks. bp dr Marian Niemiec.