Otwórz swoje usta w obronie niemego i w sprawie wszystkich opuszczonych. Prz 31,8

 

11 września 2017 r. nasza Parafia stała się gospodarzem Biegu 500-lat Reformacji z Wittenbergi do Cieszyna. Około godziny 19.30 sztafeta dotarła na plac Szkół Ewangelickiego Towarzystwa Edukacyjnego (ul. Franciszkańska 5). W tym dniu, właśnie w Gliwicach, biegacze zatrzymali się w progach naszej parafii na nocleg. Po zasłużonym odświeżeniu i kolacji, był czas na wieczorną, modlitewną refleksję w kościele Zbawiciela. Następnego dnia, około godziny 8.00, bieg wystartował z placu przy parafii. Życzymy Bożego błogosławieństwa i ochrony w pokonywaniu kolejnych kilometrów! Zapraszamy do galerii zdjęć i na profil FB Biegu!

 

Organizatorzy tak opisują przygotowywane wydarzenie: Bieg 500 lat Reformacji jest niecodzienną inicjatywą sportową, która przypomni, że w życiu wiary, warto przekraczać granicę! Biegnąc 842 km dojdziemy do granic naszych fizycznych możliwości, zawitamy do 27 parafii i przekroczymy granice państwowe a wszystko to aby przypomnieć, że 500 lat temu poprzez lekturę Pisma Świętego – Jezus Chrystus dał się na nowo odkryć chrześcijanom. Tak jak odważni chrześcijanie sprzed wieków, uwolnieni do wolności pokażemy, że Reformacja biegnie dalej a nasz Bóg wciąż pozwala przekraczać nowe granice stawiane przez ludzi.

Zapraszamy na profil fb Biegu

Foto: Piotr Pizoń

 

 

Równolegle do naszego biegu, Diakonia Kościoła w ramach akcji: „Biegniemy i pomagamy”, zbierze fundusze dla Łukasza – trzynastoletniego chłopca cierpiącego na zanik mięśni, który poprzez rehabilitacje będzie mógł przekraczać swoje własne granice. Liczymy na Wasze kibicowanie i otwarcie serca na rzecz Łukasza!