Bóg nie jest daleko od każdego z nas. Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy. Dz 17,27-28

 

...Regionalne Spotkanie Młodzieżowe odbyło się 17 marca 2017 r. Grupy młodzieżowe z Katowic, Orzesza, Czerwionki-Leszczyny, Mikołowa, Rybnika, Zabrza i Gliwic (40 osób) spotkały się tym razem w gliwickiej sali parafialnej. Rozmawialiśmy o problemie odkładania spraw na później, który dotyka nas nie tylko w szkole, pracy, ale też w życiu duchowym. 

Temat rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu "Co siedzi w głowie mistrza prokrastynacji?", który serdecznie polecamy. Następnie nawiązaliśmy do tekstu z Listu do Hebrajczyków, który stawia nam wyzwanie "Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych" (Hbr 4,7). Naszą modlitwą było, aby słowo "dziś" traktować w tym miejscu bardzo dosłownie!

W trakcie spotkania zaśpiewaliśmy kilka piosenek, do których akompaniował powstały na potrzeby chwili zespół w składzie: ks. Andrzej Wójcik/Karol Undas - gitara, Tomasz Marcol - klawisz, Wszyscy - wokal. Po części oficjalnej długo rozmawialiśmy częstując się herbatą i ciasteczkami. Wszyscy jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas.

Kolejne Regionalne Spotkanie Młodzieżowe odbędzie się 12 maja 2017 r. o godzinie 18.00 w Zabrzu.

 

RSM - Regionalne Spotkania Młodzieżowe odbywają się w Diecezji Katowickiej raz w miesiącu od września 2016 r. Ideą spotkań jest integracja grup młodzieżowych. Każda grupa, jeśli tylko ma ochotę i możliwości, może w ramach swojego spotkania młodzieżowego wybrać się na RSM. Gospodarzami spotkań są różne parafię Diecezji Katowickiej. Informacje dotyczące RSM będą pojawiać się na profilu @mlodziluteraniekatowicka oraz mlodziluteranie.pl/katowicka