Dusza moja pragnie Boga, Boga żywego. Ps 42,3

 

Spotkanie za nami. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach zaprasza 13 grudnia o godz. 19.00 na spotkanie Tropem osobliwości przyrodniczych Izraela. Poprowadzi je dr Michał Szczepaniak.

 

 

 

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach zaprasza na spotkanie:

Tropem osobliwości przyrodniczych Izraela

Spotkanie poprowadzi

dr Michał Szczepaniak

godz. 19.00 poniedziałek 13 grudnia 2021 r.

Izrael to nie tylko długa i bogata historia. To nie jedynie Ziemia Święta, na której odcisnęły się ślady obecności Jezusa, jak też miejsce, skąd wywodzą się wielkie religie monoteistyczne. Izrael przedstawia się jako niezwykle interesujący kawałek naszej planety, który zachwyca rozmaitością krajobrazu, form życia fauny i flory. Obok żyznych i wiecznie zielonych nizin znajdujemy tutaj największe depresje na naszym globie czy też głębokie jaskinie, a w nich świadectwa życia naszych prehistorycznych przodków. Pustynia graniczy tu z morzem olśniewającym fantastyczną rafą koralową, zaś po niebie szybują miliony ptaków migrujących z Europy do Afryki. Największy krater krasowy, najdłuższa jaskinia solna, najniżej położony punkt na Ziemi to już wystarczająco kuszące zaproszenie, by lepiej poznać to jedno z najmniejszych państw świata. Do wspólnej przygody tropem osobliwości przyrodniczych Izraela zaprasza Michał Szczepaniak.

Wykładowca dr Michał Szczepaniak jest doktorem Biblii, przewodnikiem (prowadził m. in. naszą wycieczkę parafialną do Izraela w 2020 roku), tłumaczem i prowadzi podcast „Izrael 1001 podróży”.

*UWAGA ze względu na panującą sytuację epidemiczną prosimy o potwierdzenie swojej obecności wiadomością SMS pod nr tel. 509 339 115 (ks. Andrzej Wójcik) do dnia 12 grudnia. W zależności od ilości osób spotkanie odbędzie się w sali parafialnej lub w kościele Zbawiciela przy ul. Jagiellońskiej 19. 

WSTĘP WOLNY